Rohelise viljaga must sõstar

Rohelise viljaga musta sõstra sorte on maailmas juba mitmeid. Sellepärast kirjutan antud tekstis. Üldiselt peetakse kõikide rohelise viljadega sortide aluseks sorti ´Öyebyn´, mis annab erinevalt teisetest rohelise viljaga seemikuid. ´Öyebyn´ ise kuulub Skandinaavia tüüpi musta sõstra liini hulka. 

  1. ´Vertti´ - soomes aretatud vanema põlvkonna sort.  'Vertti' sündis MTT Piikkiö uurimisinstituudis mustsõstra 'Öjebyn' isetolmleva järglasena. Hiljem aretatud sordid on varisemisekindlamad ja vähem laiuvad.
  2. ´Venny´ - Soomes Piikiös aretatud uuema põlvkonna sort. Mari magushapu C-vitamiini rikas. Linnud ei märka valmis marju.
  3. ´Vilma´ - Soomes Piikiös aretatud uuema põlvkonna sort. Saagikam kui ´Vertti´ ja ei pudene viljad nii lihtsalt. Laua ja veinimari. 
  4. ´Veera´ - Soomes aretatud uuema põlvkonna sort. Jääb natuke omadustelt 2 viimase varju. Aga etem kui ´Vertti´
  5. ´Изумрудное ожерелье´ (Tõlge: ´Smaragdist kaelakee`) - 2009 nime saanud sort. (Öjebyn ja Tšornõi žemzug) sortide ristand. Oksad laiuvad, mari 1,1-1,2 grammi, magushapu. Saagikus 2,9 grammi, Keskvalmiv
  6. Золото инков (Tõlge: ´Inkade kuld´) - Varajasem sort muud omadused sarnased.
  7. Слезы Исиды (Tõlge: ´Isise pisarad´) - Varajasem sort saagikas, Mari 1,2 grammi ja põõsa saak kuni 2,5 kg
  8. Галицкий бурштын - 1,5 m kõrgune haigustele vastupidav  ja mari kaalub kuni 2 grammi. Uuem Valgevene sort. 
  9. Cassissima® 'Greenlife'  -  1,5 m kõrgune rohelise viljaga. Keskmise suurusega ümmargused marjad muutuvad küpsena kergelt kollakaks ja poolläbipaistvaks.

Hetkel e-poes saadaval (Kokku üle 600 erineva toote)

Vaata kogu E-poe valikut