Must sõstar ´Zagadka´ (Ribes nigrum)

Must sõstar ´Zagadka´ (Ribes nigrum)
Kaubamärk: Omatoodang
Tootekood: 20223006037 - S

Aretatud Venemaal Moskva mittemustmullavööndi tsonaalses aianduse teadusliku uurimise instituudis sortide ‘Niina’ ja ‘Sopernik’ ristamisel. Polli sordikollektsioonis alates 1986. aastast. Eestis kasvatamiseks soovitatavate sortide nimistus 2001. aastast.

Viljad on mustad, läikega, keskmise suurusega kuni suured (keskmine mass 1,1 g), üsna paksu kestaga, asetsevad suhteliselt lühikestes kobarates võrdlemisi tihedalt (keskmine õite arv kobaras 7,0), sisaldavad keskmiselt 8,3 % suhkruid, 2,9 % happeid ja 119 mg C-vitamiini 100 g toorkaalu kohta. Viljaliha mahlane, võrdlemisi hea maitsega. Sobiv peamiselt töötlemismarjana.

Põõsas keskmise suurusega, püstise kasvulaadiga. Lehed on tumerohelised, üsna suured, natuke renjad, pisut allapoole kaarduva tipu ja servadega, sirge alusega. Leherootsud veidi violetsed. Pungad rohekad. Asendusvõrseid annab keskmisel hulgal.

Sort on keskvalmiv, üsna saagikas (keskmine saak 1,9 kg põõsalt), võrdlemisi talvekindel ning vastupidav karusmarja-jahukastele ja pahklestale ning üsna vastupidav antraknoosile. Sobib hästi nii masin- kui ka käsitsi korjeks.

Hind Tavahind: 3 €
Kogus:   Lisa päringukorvi

Hetkel e-poes saadaval (Kokku üle 600 erineva toote)

Vaata kogu E-poe valikut