Must sõstar ´Lentjai´ (Ribes nigrum) - Noortaim

Must sõstar ´Lentjai´ (Ribes nigrum) - Noortaim
Kaubamärk: Omatoodang
Tootekood: 20223006049

Lentjai’ on aretatud Orjoli katsejaamas sortide ‘Brödtorp’ ja ‘Minai Smõrjev’ ristamisel. Pollis sordiuurimises 1990. aastast, Eestis riiklikus sordikatsetuses 1998. aastast. Kuulub Eesti soovitussortimenti 2001. aastast.

Marjad mustad, läikivad, suured kuni väga suured, ebaühtlase valmivusega, asetsevad keskmise pikkuse ja tihedusega kobarates, korjatavad nii üksikmarjadena kui ka kobaratena. Viljaliha mahlane, väga hea maitsega. Sobiv nii dessert- kui tööstusmarjaks.

Põõsas keskmise suurusega, laiuva kasvulaadiga. Asendusvõrseid annab keskmisel hulgal. ‘Lentjai’ on hilise valmimisajaga, saagikas, varase viljakande algusega, talvekindel, jahukastele hea ja pahklestale keskpärase vastupidavusega. Sobib eelkõige koduaeda. Laiuvate ja üsna haprate okste ning viljade ebaühtlase valmivuse tõttu ei sobi tõenäoliselt masinkorjeks.

‘Lentjai’ on hilise valmimisajaga, saagikas, varase viljakande algusega, talvekindel, jahukastele hea ja pahklestale keskpärase vastupidavusega. Sobib eelkõige koduaeda. Laiuvate ja üsna haprate okste ning viljade ebaühtlase valmivuse tõttu ei sobi tõenäoliselt masinkorjeks.

Laoseis 15 tk ja taimed kuni 25 cm kõrged

Hind Tavahind: 2 €
Kogus:   Lisa päringukorvi

Hetkel e-poes saadaval (Kokku üle 600 erineva toote)

Vaata kogu E-poe valikut